KOSGEB Ahır Projeleri 2018

Ülkemizde mevcut olan hayvancılığı desteklemek ve bu konuda mevcut olan dışa bağımlılığı azaltmak amacı ile uygulanmakta olan KOSGEB ahır projeleri son derece başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Siz de bahsi geçen bu sistem kapsamında hibe ya da uygun şartlar dahilinde kredi almak istiyorsanız bu konuda merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında öğrenme olanağı yakalayabilirsiniz. Bu konu hayvancılık yapmak sureti ile para kazanmak isteyen hemen hemen herkesi oldukça yakından ilgilendirmek ile beraber bilmeniz gereken her şey aşağıda oldukça detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

KOSGEB Ahır Projesi Desteği Nasıl Alınır?

İlk aşamada söylemeliyiz bahsi geçen bu olanaktan faydalanmak için kısa adı KOSSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı’na üye olmanız gerekmektedir. Bu aşamada anlatılmakta olan üyelik işlemini adı geçen yere  ait bürolarda ya da internet siteleri üzerinden gerçekleştirme olanağı yakalayabilirsiniz.

Detayları anlatılmakta olan bu üyelik işlemini tamamladıktan sonra ise bu kurumun hayvancılık ve ahır yapımı konusunda vermekte oldukları destekleme ödemelerini takip etmeniz ve kendinize en uygun olanını başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer söz konusu olan destekleme konusunda şartlarınız uygun bulunur ise ahır yapmak üzere gerekli olan tüm ödemeleri ve desteklemeleri alabilir ve bu şekilde son derece rahat bir şekilde hayvancılık faaliyetlerini yürütebilirsiniz.

Ahır Yapma Kredisi Verilen Yerler

Hali hazırda devam etmekte olan ahır yapım projeleri ise şunlar olmaktadır;

  1. Konya Ovası Projesi (KOP): Aksaray, Konya, Niğde ve Karaman illeri,
  2. Doğu Anadolu Projesi (DAP):Bingöl, Hakkâri, Tunceli, Van, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Elazığ, Iğdır, Kars, Malatya, Bitlis, Muş ve Van illeri,
  3. Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP):  Gaziantep, Şırnak, Adıyaman, Siirt, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Batman ve Şanlıurfa illeri,
  4. Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP): Rize, Ordu, Trabzon, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Samsun illeri olmaktadır.

Eğer siz de adı geçmekte olan bu illerden herhangi birinde yaşıyorsanız yapmanız gereken tek şey yazımızın başında da belirttiğimiz üzere KOSGEB’e üye olarak bu olanaktan faydalanmak üzere başvuru oluşturmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir