Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı

Bilindiği üzere ülkemizde belli başlı bölgeler kentsel dönüşüm politikası kapsamında yıkılarak yerlerine yeni yapılar inşa edilmektedir. Hal bu iken ikamet etmekte olduğu ev söz konusu projenin gerçekleşeceği yerlerde olan kişiler barınacak ev sıkıntısı yaşamakta ve neyse ki bu konuda imdada devlet tarafından verilmekte olan kentsel dönüşüm kira yardımı yetişmektedir. Bu sayede evi yıkılan bu süreçte barınma problemi yaşamakta olan kişiler devlet eli ile yapılacak olan bu yardımlar sayesinde dilediği yerde ev kiralayarak söz konusu olan ihtiyacını giderebilmektedir.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Şartları

Söz konusu olan bu yardım tutarı değişmekte olan hayat şartlarına uyum sağlaması amacı ile hemen hemen her yıl düzenlendiği gibi bu yıl da yeni rakamlar belirlenmiştir. Söz konusu olan bu kira bedelleri bölge bölge değişim göstermekte olup bilinmesi gereken tüm detaylar yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

2017 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Bedelleri

A. 535 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis’tir.

B. 605 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce’dir.

C. 675 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale’dir.

Ç. 745 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van’dır.

D. 810 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Adana, Antalya, Bursa, Konya’dır.

E. 860 Türk Lirası Kira Yardımı Alacak Şehirler: Ankara, İstanbul, İzmir’dir.

Görüldüğü üzere her bir il için ayrı ayrı düzenlemiş olan bu kira desteği bedelleri son derece çözüm odaklı olmak ile beraber yaşanmakta olan bölgenin ekonomik şartlarına göre tespit edilmiştir. Bu sebepten dolayı da gönül rahatlığı ile evinizi kentsel dönüşüme vererek kiraya çıkabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir