Kaç Tane Kredi Kartım Var Diye Sorgulama

Kredi kartları pek çok farklı konuda hayatımızı kolaylaştırsa da bu konuda kontrolü kaybeden ve gereğinden fazla kart sahibi olan kişilerin sayısı da yadsınamayacak kadar fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı pek çok kişi kontrolünü kaybettiği bu kartlar ile alakalı olarak kaç tane kredi kartım var diye sorgulama yapmak istemektedir. Bu durum her ne kadar çok abes ve bir o kadar tuhaf olsa da ne yazık ki ülkemizin gerçeği olmaktadır. Bu sebepten dolayı sözü geçen soruya açıklık getirmek okuyucularımız için faydalı olacaktır.

Hangi Bankalarda Kaç Tane Kredi Kartım Var?

Siz de kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınızın kontrolünü kaybetti iseniz ve kaç tane kartınız olduğunu dahi hesap edemeyecek kadar zor duruma düştüyseniz bu aşamada üzerinizdeki kartların varlığı ve adetleri ile alakalı olarak bilgi almak amacı ile uygulayabileceğiniz pek çok farklı seçenek mevcut olmaktadır.

Ancak ülkemizde kart sorgulama işlemi yapmak kullanılacak tek bir yöntemin ya da müracaat edilecek bir yerin var olduğunu söylemek çok da mümkün olmamaktadır. Bu yüzden bilmelsiniz ki söz konusu olan bu sorgulama işlemi çok da kolay olmayacaktır ve biraz uğraşmanız gerekecektir.

Kaç Tane Kredi Kartım Var?

Bu aşamada yapacağınız ilk iş ve kartınız olduğuna dair şüphe duyduğunuz her bir bankayı tek tek aramak olmaktadır. Bu yöntem her ne kadar zor ve zahmetli olsa da sizi çözüme ulaştırma imkanı oldukça yüksektir. Bu sebepten dolayı gerekirse ülkemizde mevcut olan her bir bankayı tek tek arayabilir ve bu şekilde hangi bankadan kaç tane kartınız olduğunu öğrenebilirsiniz.

Size tavsiye edeceğimiz bir başka yöntem daha mevcut olsa da bu seçenek herkes tarafından kullanılma konusunda sıkıntılı olmakta ve çok da çözüm odaklı olmamaktadır. Detaylarından bahsetmemiz gerekir ise eğer kısa adı KKB olan Kredi Kayıt Bürosu ya da Merkez Bankası‘nda tanıdıklarınız var ise onlar aracılığı sorgulama yaptırmak olmaktadır.

Ancak bizim tavsiyemiz kredi kartları ve bankacılık işlemleri ile alakalı mümkün olduğunca kontrollü davranarak bu tarz sıkıntılara mahal vermemektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir