İnternet Şubesinden EFT Yaptım Nasıl İptal Edebilirim

Geçmiş dönemlerde bankacılık işlemleri için şubeye gitmek ve sıra beklemek zorundaydık. Özellikle çalışan kişiler için bu durum bir hayli zor bir hal alıyordu. İş yerinden izin alıp bankanın mesai saatlerine yetişebilmek için koşturmak zorunda almak can sıkıcı bir hal almıştı. Neyse ki gelişen teknoloji ile internet bankacılığı tüketicilere sunuldu ve şubeye gitmeden çözüm yollarına kavuştuk.

İnternet bankacılığı kullanımında da dikkat etmeniz gereken detaylar var. Para transferlerinde hata yapmamaya özen göstermelisiniz. Varsayalım ki işleminiz de hata yaşandı ve başka hesap numarasına para aktarımı yaptınız.

Bu durum da zaman kaybetmeden hemen şubeyi aramalısınız. EFT işlemleri havale işlemi kadar hızlı gerçekleşmiyor. Hemen iptal için banka ile görüşür iseniz hatalı işleminizi durdurabilirsiniz.

Banka ile geç iletişime geçerseniz ve karşı tarafın hesabına para düşer ise maalesef daha yorucu bir işlem sırası sizi bekliyor olabilir. Para aktardığınız hesap sahibi ile görüşerek parayı yeniden size aktarmasını talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir