Garanti Bankası Havale Ücreti Ne Kadar

Bankalar aracılığı ile en sık yapılmakta olan işlemler arasında para transferleri ilk sıralarda bulunmak ile beraber aynı banka içinde başka bir hesaba para gönderme işlemine havale ismi verilmektedir. Ülkemizde hizmetlerini devam etmekte olan bankaların tümünün hesaptan hesaba havale yapma olanakları bulunmak ile beraber bu işlem karşılığında belli tutarlarda bir ödeme talep etmektedirler. Bu ödemeye ilişkin detaylar bankadan bankaya farklılık göstermek ile beraber bugünkü yazımızın konusu Garanti Bankası havale ücreti olmaktadır.

Ülkemizdeki özel sermayeli bankalar arasında adını sıkça duymakta olduğumuz bu banka müşteri portföyü olarak son derece geniş bir ağa sahip olmaktadır. Bu durumun temel sebebi sunmakta oldukları hizmetlerin kalitesi ve uygun ücretlendirme ile ödeme koşulları olmak beraber bu bankanın bahsedilen hizmete dair olarak 2017- 2018 yılında uygulamakta olduğu ücret prosedürü şu şekildedir;

a. Alo Garanti uygulaması hesaptan isme havale yapma ücreti gönderilecek olan paranın tutarına göre 20 Türk Lirası ve 50 Türk Lirası aralığındadır.

b. Alo Garanti uygulaması hesaptan hesaba havale yapma ücreti 25 Türk Lirası’dır.

c. Alo Garanti uygulaması hesaptan isme döviz havalesi yapma ücreti gönderilecek olan paranın tutarına göre 20 Türk Lirası ve 50 Türk Lirası arasında değişmektedir.

ç. Alo Garanti uygulaması hesaptan hesaba döviz havalesi yapma ücreti de 25 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

d. Adı geçen bankanın mobil uygulaması aracılığı ile hesaptan hesaba ya da hesaptan isme para gönderme ücreti 1.75 Türk Lirası tutarında olmaktadır.

e. Garanti Bankası internet şubesi aracılığı ile hesaptan hesaba ya da hesaptan isme para gönderme ücreti 1.90 Türk Lirası’dır.

f. İnternet şubesi ile hesaptan hesaba ya da hesaptan isme döviz gönderme masrafı da 1.90 Türk Lirası’dır.

g. Bankamatikler aracılığı ile hesaptan hesaba ya da hesaptan isme Türk Lirası veya döviz gönderme ücreti 6 Türk Lirası’dır.

h. Adı geçen bankaya ait olan şubeler aracılığı ile hesaptan hesaba TL ya da döviz gönderme masrafı 29 Türk Lirası’dır.

ı. Yine şubeler aracılığı ile hesaptan isme havale ücreti ise 35 TL ile 250 TL aralığındadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir