Faizsiz Öğrenci Kredisi 2018

Ülkemiz şartlarında en zor ekonomik süreçlerden biri öğrencilik olmak ile beraber bu aşamada pek çok kişi parasal destek elde etmek adına kredi çekmek istemektedir. Neyse ki bu aşamada imdada faizsiz öğrenci kredisi yetişmekte binlece kişinin mevcut olan para sıkıntısı çözmektedir. Bu hizmet ile alakalı olarak en sağlıklı bilgiyi faizsiz kredi almış olan öğrenciler vereceği için bu kişilerin deneyimlerine yazımızda yer vererek okuyucularımıza en sağlıklı bilgiyi vermeyi ummaktayız.

Bankalardan Öğrenciye Faizsiz Kredi

İlk olarak ülkemizin en önde gelen bankalarından birinden kredi almış olan Eylül Hanım’ın deneyimlerini kendi ağzından öğrenelim ” Öğrencilik yıllarında çok büyük parasızlık çekmekteydim. En temel ihtiyaçlarımı bile kredi kartım ile giderirken onun da limiti doldu ve asgari borcunu bile ödeyemez hale geldim bir yandan birikmekte olan yurt ücreti bir yandan okul masrafları derken resmen bitmiş durumdaydım.

Çaresiz bir şekilde çözüm yolu ararken bir bankanın devlet destekli olarak öğrencilere ihtiyaç kredisi verdiğini duydum. Üstelik bu kredi kapsamında faiz de talep edilmiyor olması benim ve benim durumumdaki kişiler için çok büyük avantajdı. Hemen başvuru yaptım ve olumlu sonuç aldım. Tüm öğrencilere bu tarz fırsatları sıkı şekilde takip ederek parasal sıkıntılarını çözmelerini tavsiye ederim.”

Finans Şirketlerinden Öğrenciye Faizsiz Kredi

Şimdi de bankalardan faizsiz kredi alma olanağı bulamamış olan ve bunun yerine finans şirketlerine başvuru yapmış olan Fikret Bey’in yaşadıklarını öğrenelim ” Yaşayan herkesin de bildiği üzere öğrencilik yılları insanların en parasız dönemi olmaktadır. Ben de üniversitede iken bir hayli zorlanmış hatta bir dönem kredi almak için banka banka dolaşmıştım. Ama bir gelir belgem olmadığı için gittiğim her banka başvurumu reddetmiş ve beni de geri çevirmişti.

Tam ümidimi keserken ülkemizin en köklü finans şirketlerinden birinin öğrencilere faizsiz kredi  verdiğini duydum ve hemen müracaat ettim. Gerçekten de bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir uygulama yürütüyorlardı.Ben de bu olanaktan faydalanarak kredimi aldım ve uygun taksitlerle de ödemeye başladım. Bundan sonra öğrencilik yıllarım ekonomik olarak oldukça rahat geçti. Bu yüzden her öğrenciye bu tarz uygulamaları takip etmesini öneririm.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir