Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Ev almak pek çok kişinin hayali ve aynı zamanda en büyük ihtiyacı olmak ile beraber ne yazık ki mevcut olan ekonomik şartlar dahilinde parasal olarak destek almadan kendi bütçesi ile ev alabilecek olan kişilerin sayısı yok denecek kadar az olmaktadır. Bu aşamada en çok talep gören uygulama konut kredisi sistemi olsa da mevcut olan faiz sistemi nedeni ile kredi almak da pek çok kişiye ağır gelmektedir. Neyse ki imdada faizsiz konut kredisi veren bankalar  yetişmekte ve hemen hemen her gelir grubundan insanın ev sahibi olmasını sağlamaktadır.

Faizsiz Konut Kredisi

Bu uygulama ülkemize de çok da yaygın olmasa da belli başlı aralıklara ve projeler ile uygulanmaktadır. Bu kapsamda faizli olarak kredi aldığı zaman maddi olarak zorlanacak olan ya da faiz sisteminden uzak durmak isteyen müşterilere kolaylıklar sunmak amaçlamaktadır. Bu durum neticesinde ülkemizde konut kredisi sisteminden uzak duran ya da uzak durmak zorunda kalmakta olan milyonlarca kişi hedeflenmekte ve onların mevcut olan barınma sorunları çözülerek kirada oturmaktan kurtulmaları hedeflenmektedir. Bu sebepten dolayı hemen hemen her banka belli başlı projeler ve kampanyalar dahilinde faizsiz olarak konut kredisi vermektedir.

Detayları anlatılmakta olan bu hizmete verilecek olan en güzel örnek henüz birkaç ay önce yapılmış olan Emlak Konut Projesi idi. Binlerce kişi bu proje kapsamında faizsiz olarak ev alma imkanı yakalamıştı. İşte bu ve benzeri süreçler pek çok kez tekrarlanarak gerek devlet destekli gerekse banka bazlı olarak kredi hizmeti sunulmaktadır.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Bahsi geçmekte olan bu son derece faydalı ve çözüm odaklı hizmeti vermekte olan oldukça fazla sayıda banka mevcut olmak ile beraber bunlar arasında en çok dikkat çekenleri aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır;

A. Akbank,

B. Adabank,

C. Alternatif Bank,

Ç. Aktif Bank,

D. Burgan Bank,

E. Cıtıbank,

F. Denizbank,

G. Fibanka,

H. Garanti Bankası,

I. Halk Bankası,

İ. HSBC Bank,

J. ICBC Bank,

K. İş Bankası,

L. ING Bank,

M. Kuveyt Türk Katılım Bankası,

N. Albaraka Türk Katılım Bankası,

O. Odeabank,

Ö. QNB Finansbank,

P. Pozitif Bank,

R. Şekerbank,

S. Türkiye Ekonomi Bankası,

Ş. Türkiye Finans Katılım Bankası,

T. Vakıf Bankası,

U. Vakıf Katılım Bankası,

Ü. Yapı Kredi Bankası,

V. Ziraat Bankası ve

Y. Ziraat Katılım Bankası’dır.

Adı geçmekte olan bu bankaların hepsi belli başlı çalışma ve projeler ile beraber faizsiz olarak konut kredisi vermek ile beraber bu olanaktan faydalanmak isteyen kişilerin adı geçmekte olan süreçlere dahil olmak için devamlı bu bankaları takip etmeleri gerekmektedir.

Faizsiz EV Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Söz konusu olan faizsiz olarak konut kredisi verme süreçlerinden faydalanarak ev alma niyetinde iseniz  ve bu noktada başvuru süreci ile alakalı olarak bilgi almak istiyorsanız gerekli olan tüm detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İlk aşamada yapmanız gereken ülkemizde mevcut olan tüm bankaların ve aynı zamanda TOKİ ya da Emlak Konut gibi kurumların bu konuda yapmakta oldukları çalışmaları takip etmektir. Bunun için size tavsiye edeceğimiz en faydalı ve en çözüm odaklı yöntem ise adı geçen yerlerin internet sitelerini takip etmektir.

Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Yapılacak olan projeler ve kredi verecek yere göre değişmek ile beraber genel olarak gerekli oaln evraklar şu şekilde olmaktadır;

A. Sahip olduğumuz nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaporttan herhangi biri ya da bunlara ait olan nüshalar,

B. Her ay ya da belirli periyotlar ile elimize geçmekte olan gelirimizi gösteren belge yani iş yerimiz tarafından onaylanmış ve imzalanmış maaş bordrosu,

C. Yaşadığımız yeri belirtmekte olan ve muhtarlıklardan alacağımız ikametgah belgesi,

D. Başvuru yapacağımız yerden temin edeceğimiz kredi başvuru formu ve

E. Son üç aya ait olan elektrik, su, doğal gaz ya da telefon faturalarından herhangi biri olmaktadır.

Bu belgeler hizmet alacağınız yere ya da sahip olduğunuz özelliklere göre değişmek ile beraber en sağlıklı bilgiyi kredi alacağınız yer verecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir