Faizsiz 60 Ay Vadeli Konut Kredisi

Son zamanlarda ev almak isteyen kişilerin en çok dikkatine çekmekte olan projelerden biri Emlak Konut GYO kampanyası olmaktadır. Söz konusu olan bu kampanya birbirinden uygun ödeme seçenekleri ve büyük konut firmalarına ait olan hemen hemen tüm Türkiye’deki konut olanakları ile son derece büyük avantajlar içermekte olup bu konuda en çok dikkat çeken uygulama ise faizsiz 60 ay vadeli konut kredisi seçeneği olmaktadır.

Ev almak günümüz Türkiye’sinin ekonomik şartları dahilinde belli bir yerden finansal destek alınsa bile bir hayli zor bir işlem olmakta konut kredisi çekmek sureti ile ev almış olan kişiler hem bu kredi taksitlerini ödemekte hem de hayatlarını idame ettirmekte son derece zorlanmaktadır. Son zamanlarda yapılmış olan konut kredisi faizleri ile alakalı olarak dikkat çekici indirim bankadan bankaya değişmek ile beraber yüzde 0.85 seviyelerine kadar inse de bu durum emlak piyasasındaki talep edilen hareketliği sağlamaya yetmemiştir. İlerlemekte olan inşaat ve konut sektörü devamlı ev üretmeye devam etse de talepte bulunan azlık bu sektördeki kişilerin kazançlarını minimize etmektedir. Bu durumu düzeltmek adına olması gerekenlerin başında başarılı bir devlet müdahalesi gelmekte iken adı geçen bu Emlak Konut projesi gerçekten de son derece başarılı bir kampanya olma özelliği taşımakta ve ev almak isteyen kişiler ile konutlarını satmak isteyen kişileri ortak bir çerçevede buluşturmayı başarmaktadır.

Adı geçmekte olan bu kampanya dahilinde dilediği evi almak isteyen kişilere anlaşmalı bankalarca indirimli kredi olanakları sağlanmakta, bu kapsamda altmış aya kadar olan vade sürelerinde faiz sistemi uygulanmamaktadır. Bu durum gerçekten oldukça avantajlı ve kullanışlı bir uygulama olmak ile beraber kampanyanın daha ilk günlerinde binlerce konut satılması gerçekten de başarılı bir proje olduğu gerçeğini kanıtlar niteliktedir.

Diğer ödeme koşulları ile alakalı olarak da bilgi vermek gerekir ise iki yüz kırk ay vade süresinde yüzde 0.79 faiz oranı, yüz yirmi aylık sürede ise yüzde 0.45’lik oran uygulanmaktadır. Bu süreç ile alakalı olarak daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir