Esnaf Kefalet Kredisi Şartları 2018

Ülkemizde esnaflara yönelik olarak verilmekte olan pek çok farklı kredi hizmeti mevcut olmak ile beraber bunlardan biri de esnaf kefalet kredisi olmaktadır. Bahsi geçmekte olan bu hizmeti vermekte olan yer ise genel olarak  esnaf kredi ve kefalet kooperatifleri olmakta ve bu konuda en çok merak edilen konuların başında esnaf ve kefalet kredi şartları gelmektedir. Pek çok kişi bahsi geçmekte olan buz sistemden faydalanmak amacı içerisinde olduğu için bu konuda bilinmesi gereken pek çok detay yazımızın devamında belirtilmeye çalışılmıştır.

Esnaf Kefalet Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Bahsi geçen kredi olanağında faydalanma imkanı bulunan kişilere ait olan belli başlı özellikler şu şekildir;

A. Esnaf ya da sanatkar olmak,

B. Esnaf ya da sanatlar siciline kayıtlı olmak,

C. Kredi almak istediğiniz kooperatifin çalışma alanı içerisinde esnaflık ya da sanatkarlık faaliyeti gösteriyor olmanız,

Ç. Aynı anda birden fazla esnaf kooperatifine üye olmamaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?

Eğer anlatılmakta olan esnaf ya da sanatkarlık kredisini almak istiyor ve bu noktada yukarıda belirtilmekte olan tüm özellikleri taşıyorsanız başvuru aşamasında izlenmesi gereken adımlar sırası ile şu şekilde olmaktadır;

A. İlk aşamada üyesi olduğumuz kooperatife kredi alma başvurusu yapmamız gerekmektedir,

B. Bundan sonraki süreçte iş başvuru yapmakta olduğumuz kooperatife düşmektedir. Söz konusu kooperatif bizimle ilgili kredi alabilme durumuza göre araştırma yapacak ve  bu konuda evrak toplayacaktır.

C. Eğer sonuç olumlu olur ve kredi alabileceğimiz onaylanırsa bu durum söz konusu hizmet kapsamında yetkili yer olan Halk Bankası’na bildirilmektedir.

D. Bu sefer bizimle ve kredi alabilirliğimizle ilgili araştırma yapma sırası Halk Bankası’ne gelmektedir. Bu banka da mevcut olan durumuzu analiz ettikten sonra kara vermektedir.

E. Bahsi geçmekte olan bu araştırma süreci de olumlu sonuçlanır ise talep ettiğimiz tutardaki kredi hesabımıza yatırılacaktır.

Esnaf kefalet kredisi alma şartlarına ait tüm detaylar burada belirtildiği gibi olmak ile beraber eğer siz de gerekli olan tüm şartları taşıyorsanız üyesi olduğunuz kooperatife başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir