En Yüksek Kar Payı Veren Katılım Bankaları

Ülkemizde yatırım yapmak için pek çok farklı yol ve yöntem mevcut olmak ile beraber son zamanlarda bu konuda en çok ön plana çıkan ve en çok tercih edilen seçenek katılım bankaları olmaktadır. Pek çok kişi elinde mevcut olan birikimleri adı geçen bu yerler aracılığı ile değerlendirmek istemek ile beraber bu aşamada en çok merak edilen durumların başında en yüksek kar payı veren katılım bankalarının hangileri olduğu gelmektedir. Söz konusu olan bu soruya cevap arayan kişiler bu şekilde paralarının en çok değer kazanacağı bankayı tespit etme amacı taşımaktadırlar.

Bunun için de bugünkü yazımızda ülkemizde çalışmalarına ve hizmetlerine devam etmekte olan katılım bankalarının sunmakta olduğu imkanlar ile alakalı olarak bilinmesi gereken bazı belli başlı detaylardan bahsedeceğiz. Eğer siz birikimlerinizi katılım bankaları aracılığı ile değerlendirmek istiyorsanız makalemizi okumadan karar vermemelisiniz.

Ziraat Katılım Bankası Kar Payı Oranları

Ülkemizin en köklü bankası olmak ile beraber katılım bankacılığı hizmeti de vererek pek çok kişiye son derece kapsamlı bir şekilde hizmet sunar hale gelmiştir. Eğer sizinde tercih edeceğiniz banka Ziraat Katılım ise adı geçen bu yerden kayda değer oranlarda katılım payı alma imkanınız mevcut olmaktadır. Bu oranlar ile alakalı detaylar ise şu şekildedir;

Açılış Bakiyesi 250 TL ve 24.900 TL aralığında olanlar için bir yıldan uzun vade süreleri için 86/14 oranında olmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Kar Payı Oranları

Kamu sermayeli bankalar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de katılım bankası hizmeti ile de son derece başarılı şekilde çalışmakta olan Vakıf Katılım Bankası olmaktadır. Bu banka  da müşterilerine son derece karlı bir şekilde kazançlar elde etme imkanları sunmaktadır. Bu bankanın kar oranları ile alakalı olarak bilmeniz gereken en önemli detay ise dönemden döneme değişim gösterdiği yönünde olmaktadır. Ancak yine de rakamsal veri almak ve buna göre karar vermek istiyorsanız adı geçen bankanın kar payı hesaplama uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bunların haricinde paranızı yatırabileceğiniz katılım bankaları arasında Türkiye Finans, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk bankaları olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir