Ek İş Karşılığında Borç Para Veren Yerler

Acil para ihtiyaçları pek çok kişinin hayatını zorlaştıran ve çözüm bulma konusunda da sıkıntılar yaşamasına neden olan durumlar olmak ile beraber söz konusu olan bu problemi bankalar ya da benzeri finans kuruluşları aracılığı ile çözmek de mümkün değilse bu konu gerçekten aşılması son derece zor problemlere neden olmaktadır.

Bilindiği üzere bankaları kredi vermek istedikleri kişilerde aramakta oldukları bazı özellikleri taşımayan kişilerin kati surette bu yerlerden hizmet alması mümkün olmamakta ve bunun bir sonucu olarak da pek çok kişi kendilerine borç para verecek olan yerler aramakta ve son zamanlarda en çok göze çarpmakta olan uygulama ek iş karşılığında borç para veren yerler olmakta ve kendilerine çıkış kapısı aramakta olan kişiler bu yerlerden maddi destek alıp almama konusunda kararsız kalmaktadır. Bu konuda doğru bir karar vermek adına fikir arayan kişilere anlatılması gereken belli başlı konular ise yazımızın muhtevasında bulunmaktadır.

Bankaların ve benzer şekilde hizmet vermekte olan yerlerin kredi verme süreçleri zorlaştıkça bu duruma paralel olarak borç para verme olanağı sunmakta olan yerlerin sayısı ve çeşidi de artmaktadır. Pek çok kişi bankalara yatıkları kredi alma talepleri ret cevabı aldığı için maddi sıkıntılarını çözmek adına daha farklı yollar aramakta ve bu arayışın sonucunda karşılarına çıkmakta olan yerlerden biri de ek iş yaptırarak karşılığında borç para veren yerler olmaktadır.

Bu yerler genelliklere kadınlara sekreterlik erkeklere de şoförlük gibi işler vermekte bunun karşılığında senetli borç paralar ile mevcut olan maddi sıkıntılara çözüm olanağı sunmaktadır. Düzenli bir şekilde çalışmakta olan kişilerin maaşları borçlarından düşülmekte ve bu şekilde de ödemelerini gerçekleştirmiş olmaktadırlar. Bahsi geçen bu uygulama çalışılacak ve karşılığında borç para alınacak olan firmaların güvenilirliği ile alakalı yaşanması muhtemel sıkıntılar nedeni ile çok da tasvip edilmemekte ve hatta duyumları alınmakta olan bu tarz uyulamalar dikkate alındığında ise modern kölelik olarak nitelendirilmektedir. Türkiye şartlarında normal bir iş yerinde çalışırken bile angarya işlerden ve insanlık dışı muamelelerden uzak kalmak bu denli zorken bir de borç karşılığı çalışmak mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir