E-Kobi İlk Kayıt

Küçük ve orta ölçekli işletmelere destek vermek amacı ile kurulmuş olan KOSGEB ya da tam adı ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı adı geçen yerlere hizmet verebilmek adına onları tespit edebilmek için bir ön kayıt yapılmasını talep etmekte olup bu sisteme e kobi ilk kayıt uygulaması adı verilmektedir. Yapılacak olan bu işleme verilmekte olan diğer bir isim de KOSGEB ilk kayıt olmak ile beraber bu kaydı gerçekleştirmek için yapılması gerekenler adım adım yazımızın devamında anlatılmaktadır.

KOSGEB İlk Kayıt

Adı geçmekte olan kurumun desteklemelerinden ve kredilerinden faydalanmak ve aynı zamanda yapılmakta olan projelere dahil olabilmek için bu yere kayıt yaptırmak en önemli şart olmak ile beraber bu işlemi yapmak için gerekli olan tüm adımlar internet aracılığı ile atılmaktadır. İlk olarak yapılması gereken ise http://kds.kosgeb.gov.tr/UI/KOBILogin.aspx uzantısı üzerinden KOSGEB Kobi giriş sayfasına ulaşmaktır. Bu sayfaya giriş yaptığınız zaman en aşağıda KOSGEB’e ilk kayıt ibaresini göreceksiniz. Yapmanız gereken ise bu sekmeye tıklamak ve ilk kayıt işlemini başlatmaktır.

Daha sonra karşınıza yeni bir sayfa çıkacak ve bu sayfada yapılacak olan kayıt işlemine dair bilgilendirmeler mevcut olacaktır. Size tavsiyemiz bu yerde yazmakta olan tüm bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızdır. Bu sayede giriş işlemi yaparken muhtemel olan  hatalara düşme olasılığınız en aza inecektir. Bu detayları okuduktan sonra sayfanı üst kısmında yer alan  sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

 

Bu aşamada bilmeniz gereken en önemli detay başvuru işlemine başlar başlamaz 15 dakika süreniz olduğudur. Bu zaman zarfı dahilinde işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Girmeniz gereken bilgiler ise genel olarak işletmenize dair detaylar olmak ile beraber mümkün olan en sağlıklı kayıt işlemini gerçekleştirmek amacı ile evraklarınızı ve belgelerinizi yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Bilhassa sigorta sicil kaydı ve buna benzer rakamsal verileri doğru ve aynı zamanda belirtilmekte olan zaman zarf dahilinde girmek azami derecede önemli olduğu için evraklarınızın yanında olması da bu duruma paralel olarak oldukça büyük önem arz etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir