Çiftçi Belgesi Nereden Alabilirim? Çiftçi Kayıt Sistemine Giriş

Devlet tarafından verilmekte olan çiftçilik desteklerinden faydalanmak için kısa adı ÇKS olan Çiftçi Kayıt Sistemine üye olmak son derece önemli bir şart olmaktadır. Bahsi geçen bu durum pek çok çiftimiz açısından yapılacak olan kayıt evrak işlemleri açısından azami derecede önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı akıllara takılan konular arasında “Çiftçi belgesi nereden alabilirim? Çiftçi kayıt sistemine giriş nasıl yapılır?” gibi konular mevcut olmaktadır. Bahsi geçen bu konular her bir çiftçimiz için azami derecede önemli olduğu için bugünkü makalemizde merak edilmekte olan detaylar ile alakalı olarak belli başlı bilinmesi gereken en önemli durumları açıklayacağız.

Çiftçi Belgesi Nereden Alınır?

İlk aşamada bir çiftçinin yaptığı işleri resmi olarak belgelemesi amacı ile kullanılmakta olan bahsi geçen bu evrağın nereden ve nasıl temin edileceği ile alakalı olarak bilinmesi gereken belli başlı detaylardan bahsetmemiz gerekir ise ilk aşamada tercih edeceğiniz yollardan biri internet ortamı olmaktadır.

Bu aşamada tercih etme olanağınız bulunan diğer bir seçenek ise Ziraat Odaları olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey ise yaşamakta olduğunuz il merkezi ya da ilçede hizmet veren ve hali hazırda kayıtlı olduğunuz Ziraat Odasına giderek çifti belgenizi temin etmektir.

Çiftçi Kayıt Sistemine Nasıl Giriş Yaparım?

Bu sisteme giriş yapmak için yapmanız gereken tek yine kendinize en uygun olan Ziraat Odasına aşağıda belirtilmekte olan evrakları ibraz ederek işleminizi tamamlamak olmaktadır.

A. Çiftçi kayıt formu,

B. Boş bir şekilde olmak üzere C formu,

C. Kira kontratı,

Ç. Muvafakat 1 belgesi,

D. Muvafakat 2 belgesi ve

E. B formu olmaktadır.

Bahsi geçmekte olan bu evrakları adı geçen yere teslim ederek yapmanız gereken kayıt işlemini son derece kolay ve bir kadar başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir