Bankaların Mobil Uygulamaları

Gelişmekte olan teknolojik şartların en çok etkilediği sektörler arasında bankacılık bulunmakta olup hali hazırda kendi içinde de büyümeye devam etmekte olan bu sektör mevcut olan şartları en iyiye çıkarmak adına en yeni teknolojik uygulamaları kendi işleyiş sistemlerine adapte etmeye çalışmaktadırlar. Söz konusu olan bu gelişmeler ile alakalı olarak en çok dikkat çeken ise bankaların mobil uygulamaları olmaktadır. Bu uygulamalar hemen hemen her türlü işlemi akıllı cep telefonları aracılığı ile gerçekleştirme imkanı sunmakta olup hem kullanıcılar hem de banka çalışanları açısından çok büyük bir kolaylık ve çok geniş kapsamda avantajlar sunmaktadır.

 

Mevcut olan rekabet şartları da söz konusu olan bu sürecin içine dahil olduğundan dolayı piyasadaki en küçük bankadan en gelişmiş olanına kadar hepsinin bir mobil uygulama sistemi geliştirip kullanıcılarına sunduğu göze çarpan bir durum olma özelliği göstermektedir. Bu çerçevede bazı bankaların söz konusu uygulamaları ile alakalı detaylar şunlardır;

A. Akbank Mobil Uygulaması: Söz konusu olan uygulama sayesinde banka şubeleri ya da ATM’ler aracılığı ile yapılacak olan  pek çok işlemi yapma imkanımız mevcut olmak ile beraber indirilebilecek akıllı telefonların İOS, Black Berry, Android ve Symbian işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.

B. Denizbank Mobil Uygulaması: Bu banka da müşterilerine pek çok farklı konuda hizmet sunmak amacı ile mobil uygulama geliştirmiş olmalarına rağmen yalnızca Android ve İOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyor olması pek çok kişinin söz konusu olan uygulamaya erişimini sınırlandırmaktadır.

C. İş Bankası Mobil Uygulaması: Bu konuda vermekte olduğu hizmete en çok özen gösteren ve en çok müşteri odaklı çalışmakta olan bankalardan biri de İş Bankası olmaktadır. Bu sebepten dolayı akıllı telefona sahip olan herkesin söz konusu olan uygulamalarına erişimini sağlamak amacı ile Android, İOS, Symbian ve Black Berry işletim sistemlerinin tümünde geçerli olan bir sistem geliştirmişlerdir.

D. Vakıf Bankası Mobil Uygulaması: Tekonolojik olarak kendini geliştirme konusunda geri planda kalmakta olan bu bankaya ait olan uygulama da yalnızca Android ve İOS işletim sistemli cihazlar ile uygunluk göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir