Araç Rehni Karşılığında Kredi Veren Bankalar

Bankaların hepsi çalışmalarını sürdürür iken asıl olarak kar etme amacı gütmekte ve sebepten dolayı da kendilerine kazanç getirisi sağlama konusunda şüpheli olarak gördükleri kişilere çok da sıcak bakmayarak bilhassa kredi talebi durumlarında bu kişileri geri çevirmektedir.  Bu sebepten dolayı kimi zaman vermekte oldukları paraları garanti etmek adına teminatlar talep etmekte bu durum hem kredi almak isteyen kişiler için hem de alacaklarını garantiye alan bankalar için son derece avantajlı bir seçenek olmaktadır. Anlatılmakta olan bu bilgiler çerçevesinde bugünkü yazımızda araç rehni karşılığında kredi veren bankalar ve onların sahip olduğu özelliklerden bahsedeceğiz.

Vakıf Bankası

Kamu sermayeli bankalar arsında bulunan ve oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmekte olan söz konusu bu banka kullanıcılarına daha kaliteli ve daha avantajlı hizmetler sunmak amacı ile araçlarını ipotek ederek kredi verme imkanı sunmaktadır. Bu kredi hizmeti ile alakalı olan detaylardan bazıları ise şunlardır;

a. Bu hizmetten kredi notu düzgün ve gelir seviyesi normal standartların üzerinde olan kişiler faydalanmaktadır.

b. Alabileceğiniz kredinin tutarı aracınızın değerinin yarısı kadar olmaktadır.

c. Faiz oranı kişiden kişiye değişmek ile beraber vade süresi kır sekiz ay, ödeme periyotları da talebe göre üç ayda bir olabilmektedir.

Akbank

Özel bankalar arasında en kurumsalı olarak dikkat çekmeyi başarmış olan Akbank’ın sunmakta olduğu otomobil ipoteği karşılığında kredi hizmetine ait olan detaylar ise şu şekildedir;

a. Bu kredi hizmetinde kullanılacak olan faiz oranı kişiden kişiye değişmek ile beraber genel çerçevede yüzde 1.29 olarak tespit edilmiştir.

b. Vade süresi ile alakalı olarak söylenmesi gereken ise en fazla otuz altı ay olabildiğidir.

c. Alınacak olan kredi tutarını ise sahip olunan gelir seviyesi ve teminat olarak gösterilecek olan aracın değeri belirlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir