Ahır Yapımı ve Hayvancılık Hibe Kredileri

Hayvancılık yapan insanların sayılarını arttırmak ve mevcut olanların da hizmet kalitesini en yükseğe çıkarmak amacı ile devlet eli ile verilmekte olan hayvancılık kredileri mevcut olmaktadır. Bu noktada 2017 yılı itibari ile en çok dikkat çeken ise ahır yapımı ve hayvancılık hibe kredileri olmakta ve pek çok hayvancı bu olanaktan faydalanarak kredi almak istemektedir. Bu sebepten dolayı adı geçmekte olan süreç ile alakalı olan mevcut olan tüm detaylar yazımızın devamında anlatılmaktadır.

Ahır Yapımı ve Hayvancılık Hibe Kredilerinden Kimler Faydalanabilir?

Söz konusu olan bu hibe ödemesinden faydalanacak olan belli başlı kimseler mevcut olmak ile beraber bunlardan bazıları şu şekildedir;

A. Çiftçiler,

B. Hayvan yetiştiren üreticiler,

C. Köye dönmek isteyen gençler,

Ç. Çiftlik kurmak isteyen kişilerdir.

Ahır Yapımı ve Hayvancılık Hibe Kredisi ile Desteklenen Projeler Hangileridir?

Bahsi geçen bu uygulama tarafından desteklenmekte olan belli başlı projeler ve projelerin uygulanmakta olduğu mevcut iller ise şu şekilde olmaktadır.

Ahır Yapımı ve Hayvancılık Hibe Kredileri
Ahır Yapımı ve Hayvancılık Hibe Kredileri

 

A. (KOP) Konya Ovası Projesi; ( Aksaray, Konya, Niğde ve Karaman illeri)

B. (GAP)Güney Doğu Anadolu Projesi; (Gaziantep, Şırnak, Adıyaman, Siirt, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Batman ve Şanlıurfa illeridir.)

C. (DAP) Doğu Anadolu Projesi; ( Bingöl Hakkâri, Tunceli Van, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Elazığ Iğdır, Kars, Malatya, Bitlis, Muş ve Van illeri)

Ç. (DOKAP) Doğu Karadeniz Projesi; (Rize, Ordu, Trabzon, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Samsun illeri)  olmaktadır.

Adı geçmekte olan bu süreçlerde hem tarım hem de hayvancılık yapmakta olan yapmak isteyen vatandaşlara yüzde elli oranında geri ödemesiz olarak hibe kredisi verilmektedir. Bu konuda bilinmesi gereken en önemli detay ise başvuruların 31 Mart 2017 itibari ile başlamış olduğu ve hali hazırda da devam ettiğidir. Eğer siz de adı geçmekte olan bu illerde yaşıyorsanız ve ağıl ya da ahır yapmak ve  hayvancılıkla uğraşmak istiyorsanız bir an önce başvurularınızı gerçekleştirerek hibe desteği alma olanağı yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir