50 Bin TL Hibe 100 Bin TL Faizsiz Kredi

Herhangi bir alanda yatırım ya da girişimcilik faaliyeti yapmak için maddi destek almak isteyen kişilere hemen hemen her koşulda oldukça büyük olanaklar sunmakta olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da kısa adı ile KOSGEB 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi imkanı ile ülkemizde mevcut olan özel sektör çalışmalarını destekleme amacı taşımaktadır.  Eğer siz de bahsi geçmekte olan bu imkandan faydalanarak kendinize finansman desteği sağlamak istiyorsanız yazımızı okuyarak gerekli olan tüm detaylara hakim olabilirsiniz.

KOSGEB’ten Herkese 50 Bin TL Hibe

İlk aşamada söylemeliyiz ki adı geçen bu kurumun olanaklarından faydalanmak için üyeliğiniz olması gerekmektedir. Bu üyeliği sağlamaksızın anlatılmakta olan hibeden ya da kredi hizmetinden faydalanma imkanınız olmayacaktır. Bahsi geçen bu işlemi yapmak için iki farklı seçeneğiniz olmak ile beraber bunlardan ilki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na ait olan şubelere gitmek sureti ile olandır. Ancak herkesin kendine yakın ya da uygun bir KOSGEB şubesi mümkün olmadığı için bu yöntemden ziyade internet aracılığı ile mevzu bahis olan işlemi yapmak çok daha kolay ve bir o kadar da avantajlı olacaktır. Bu yüzden adı geçen kurumun inernet sitesi aracılığı ile üyelik işleminizi tamamlamanızı tavsiye ederiz.

KOSGEB’ten Herkese 100 Bin TL Faizsiz Kredi

Bahsi geçen bu işlemden sonra adı geçen kurumun vermekte olduğu hizmeti talep etmek için başvuru oluşturmanız gerekmektedir. Bu başvuruya ait olan koşullar ise şu şekildedir:

A. İlk aşamada belirtmeliyiz ki bahsi geçen olanaktan faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.

B. Diğer bir önemli koşul ise hali hazırda otuz yaşını doldurmamış olmanız gerektiğidir. Bu koşuldaki temel amaç ise genç yatırımcıları ya da genç girişimcileri destekleme politikası olmaktadır.

C. Bu noktada en önemli ve en gerekli şart ise KOSEB’in hazırlamış olduğu girişimcilik kurslarına katılmak ve başarılı bir sonuç ile bitirmek olmaktadır.

D. Bu koşulu da sağlıyorsanız yapmanız gereken tek şey bir iş planı hazırlayarak adı geçen kuruma sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir